Center of Alternative Finance (centrum pro alternativní finance) univerzity Cambridge informovalo, že podle jejích odhadů vlastní Bitcoin nebo jiná aktiva založené na blockchain technologii již alespoň 100 milionů lidí.
V roce 2018 byl počet aktivních lidí v kryptosektoru přitom překvapivě výrazně nižší – mělo jít o přibližně 35 milionů lidí, kteří nějakým způsobem ověřili svou identitu v rámci burz a jiných kryptoplatforem a tudíž bylo možné zahrnout je do této studie. Od 3. čtvrtletí 2020 je na kryptoburzách ověřených již 191 milionů účtů. ,,Tento 189% nárůst uživatelů lze vysvětlit jednak zvýšením počtu účtů (který se zvýšil o 37%) a jednak větším počtem účtů, které připadají na jednoho uživatele,“ vysvětlují autoři studie.
Zajímavé je také chování uživatelů podle toho, odkud pocházejí. Ti ze Severní Ameriky a Evropy jsou aktivnější – přibližně 40% vytvořených ověřených účtů totiž vykazuje aktivitu. V Asijsko-Pacifické oblasti a v Latinské Americe jde jen o 16% resp. 10% účtů.
Metodika kombinovala ve svých závěrech veřejné údaje a různé průzkumy. Zohlednila také kombinaci ověřených uživatelských účtů a průměrného podílu účtů, které mají ověřenou totožnost. Metodologie měla přesto různá omezení a zveřejněná čísla zůstávají jen hrubým odhadem.
Pokud jsou však tato čísla alespoň přibližně reálná, znamená to, že adopce kryptoměn se průběžně zvyšuje a do trhu proudí noví lidé přesto, že kryptoměny v posledních 2 letech již nejsou mainstreamovou záležitostí, jak to bylo na přelomu let 2017 a 2018, kdy Bitcoin dosahoval své historické hodnoty.