Nová studie tvrdí, že v Číně vlastní kryptoměny přibližně 2,12 % populace, tedy kolem 30 milionů lidí, což je sice výrazné méně než v USA (12 %) resp. Tchaj-wan (11 %), ale stále poměrně dost vzhledem k tomu, že Čína oficiálně nepovoluje držení digitálních aktiv fyzickým osobám.
Graf: Porovnání Číny, Jižní Koreje, Tchaj-wanu a USA podle populace, počtu internetových uživatelů a počtu investorů do kryptoměn.
Hongkong branou pro čínský kapitál
Zpráva také uvádí, že Hongkong, který je čínskou branou pro finance ze západního světa (na burze v Hongkongu se obchoduje většina velkých čínských firem), se stává stále významnějším centem blockchain technologie a je čím dál tím atraktivnější i pro kryptoměnové firmy.
Zprávy o tom, že je také branou pro čínský kapitál investující do kryptoměn, jsou tak stále populárnější.
Přispěl k tomu i krok hongkongské Komise pro cenné papíry a burzu (SFC), která v únoru navrhla legislativu, která de facto legalizuje poskytování kryptoměnových služeb v Hongkongu za podmínky splnění požadavků jako jsou KYC, vedení záznamů či řízení rizik. V platnost má vejít 1. června 2023.
Že Hongkong se stává kryptohubem potvrdila i konference Web3 Festival, které se 12. dubna zúčastnilo více než 10 000 fanoušků kryptoměn a objevilo se na ní více než 300 různých řečníků.
Během akce vystoupil i hongkongský lídr John Lee, který se zavázal vyčlenit 700 milionů hongkongských dolarů (89,17 milionů dolarů) na rozvoj digitálních aktiv a technologii Web3 v tomto regionu.
Zdroj: cointelegraph.com