Kryptofirmy se spojují s čínskými bankami v Hongkongu
Zdá se, že spekulace, podle kterých má být Hongkong branou pro čínský kapitál do světa kryptoměn, nejsou jen výplodem fantazie.
Nejnovější zprávy totiž hovoří o tom, že čínské banky projevily zájem o budování partnerství a začlenění regulovaných kryptospolečností v Hongongu do jejich portfolia, a to navzdory známé politice Číny, která kryptoměny oficiálně odmítá.
Příkladem je Bank of Communications, jejíž pobočka v Hongkongu spolupracuje s několika kryptoměnovými společnostmi.
Další je ZA Bank, největší hongkongská virtuální banka, kterou kontroluje čínský internetový pojistitel ZhongAn Online P&C Insurance.
Tyto banky mají sloužit jako zúčtovací banky, které umožní výběry tokenových vkladů na autorizovaných burzách v hongkongských dolarech, čínských juanech a amerických dolarech.
Podle nedávno medializovaných zpráv pozitivní postoj Hongkongu ke kryptoměnám přilákal do tohoto města již přibližně 80 kryptofirem z celého světa.
Bhutan potají investoval do kryptoměn
Suverénní investiční odnož Bhútánského království, která údajně spravuje kapitál v hodnotě 2,9 miliardy dolarů, měla v roce 2022 investovat několik milionů dolarů do kryptoměn a patřila mezi zákazníky zkrachovalých firem BlockFi a Celsius.
Bhútán nechtěl tyto informace medializovat, ale ven se dostali poté, co Celsius a BlockFi vyhlásili bankrot.
Podle údajů týkajících se Celsius totiž DHI (Drunk Holding ad Investments – investiční odnož královské vlády Bhútánu) měla z Celsius vybrat 65 milionů dolarů a vložit do ní kolem 18 milionů dolarů v kryptoměnách.
Kromě toho BlockFi podala vůči DHI stížnost, protože tento fond měl BlockFi v březnu nesplatit půjčku ve výši 30 milionů dolarů.
Generální ředitel Druk Holding and Investments Ujjwal Deep Dahal v prohlášení pro Forbes uvedl, že záležitost je důvěrná a situace s BlockFi už měla být vyřešena.
Arbitrum má již 5 milionů adres
Podle Henrystats a Dune Analytics překročil 17. dubna počet adres na Arbitrum, druhé vrstvě na Ethereum určené pro zlepšení škálování ETH, počet 5 milionů. Kromě individuálních adres má být na Arbitrum více než 4 miliony aktivních účtů s téměř 200 miliony transakcí.
K nárůstu počtu adres výrazně pomohl airdrop tokenů ARB 23. března, který vedl k distribuci 1,275 miliardy ARB tokenů na 625 143 adres. K tomuto dni jich bylo 3,4 milionu, ale počet adres stále roste.
Onchain data ukazují, že přibližně 24 % adres udělalo jen jednu transakci, což naznačuje, že jde o ty, kteří spekulovali jen na airdrop a následně tokeny ARB prodali. Výrazný podíl (71,3 %) mají však adresy s transakcemi mezi jednou až deseti.
Bank of England a tokenizace
Během Innovative Finance Global Summit v Londýně zástupci britské centrální banky Bank of England diskutovali o příležitostech tokenizace v oblasti bankovních aktiv.
Jon Cunliffe, zástupce guvernéra Bank of England, konstatoval, že „stablecoiny nabízejí možnost větší efektivnosti a funkčnosti při platbách, ale je mimořádně nepravděpodobné, že by některé ze současných stablecoinů splňovaly standardy robustnosti a jednotnosti, které jsou v současnosti uplatňovány u peněz držených v komerčních bankách a existujících platebních systémech.”
Centrální banka se však chystá sehrát v oblasti tokenizace financí významnější roli.
Australané přišli o 148 milionů dolarů
Podle nové studie přišli v roce 2022 Australané o kryptoměny v hodnotě 148 milionů dolarů v důsledku investičních podvodů. Jedná se o nárůst o 162,4 % ve srovnání s rokem 2021.
Uvedl to australský spotřebitelský regulátor, který informoval, že celkem bylo nahlášeno 3910 případů kryptoměnových podvodů, přičemž primárně jedna oběť přišla o 37 900 dolarů.
Jedná se o 7,1 % podíl na celkovém počtu nahlášených finančních podvodů v Austrálie za rok 2022.
Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com