SBF popřel spekulace o posledních transakcích
Bývalý CEO zkrachovalé burzy FTX Sam Bankman-Fried (SBF) popřel, že by několik dní poté, co byl propuštěn na kauci do domu jeho rodičů v Palo Alto, realizoval transakce ETH vázaných na peněženky zkrachovalé sesterské firmy Almeda Resarch.
SBF tyto spekulace „vyvrátil“ na Twitteru v reakci na obvinění, že stále mohl disponovat přístupem k těmto aktivům. ,,Neudělal jsem to. Nemůžu přesouvat žádné z těchto prostředků. Už k nim nemám přístup,“ napsal.
None of these are me. I'm not and couldn't be moving any of those funds; I don't have access to them anymore.https://t.co/5Gkin30Ny5
— SBF (@SBF_FTX) December 30, 2022
Poslední pohyb více než 600 ETH vázaných k peněžence Almeda Research opět rozbouřil vášně v kryptokomunitu. Mnozí věří, že SBF stále nemluví celou pravdu a zatajuje své finanční zůstatky v kryptoměnách.
Přizná Sam Bankman-Fried svoji vinu?
Podle posledních medializovaných zpráv Sam Bankman-Fried neplánuje zítra 3. ledna před soudcem Lewisem Kaplanem u okresního soudu na Manhattanu v New Yorku přiznání viny v souvislosti se žalobou, v jejímž rámci mu pro souhrn různých federálních obvinění hrozí až 115 let vězení.
Obžalovaní mají během jednání možnost své prohlášení změnit, což znamená, že ačkoli SBF bude na začátku procesu tvrdit, že je nevinný, v jeho průběhu v rámci určitého časového úseku může názor ještě změnit.
Agentura Reuters informovala, že přesně to se ostatně i očekává, jelikož SBF pravděpodobně nebude mít k dispozici dostatečně silné argumenty na svou obhajobu.
Zákonodárci USA jsou pod tlakem, tvrdí WSJ
Podle článku Wall Street Journal se američtí zákonodárci po kolapsu FTX dostali konečně pod dostatečně velký tlak na to, aby přinesli vhodnou legislativu regulující „divoký zápas“ na poli kryptoměnového průmyslu.
Článek mezi jinými citoval senátora Rogera Marschalla, který tvrdí, že nastal čas, aby kryptoměny přesvědčily, že jsou víc než jen Ponziho hra. Jake Auchincloss ze Sněmovny reprezentantů dodal, že je čas, aby se na technologii kryptoměn vybudovaly věci, na kterých opravdu záleží, jinak ztratí svou důvěryhodnost.
Wall Street Journal označil za významnou postavu Patricka Mchenryho, fanouška kryptoměn, který bude nově vést v americkém Kongresu Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů. Pod jeho „velením“ by se kryptoměny mohly dočkat jasného právního rámce, který by podle politiků mohl zabránit kolapsům, jaké se udály v roce 2022 v případě FTX, či dříve Celsius.
Kryptozima (prý) neskončí ani v roce 2023
Po pádu FTX čeká kryptoměny další náročný rok. Naznačuje bývalý výkonný ředitel Meta a zastánce sítě Bitcoin Lightning Network David Marcus:
„Tuto kryptozimu neopustíme v roce 2023 a pravděpodobně ani v roce 2024. Trhu bude trvat několik let, než se zotaví ze zneužívání bezohlednými hráči a než přijde zodpovědná regulace. Obnova důvěry spotřebitelů bude také trvat několik let, ale v konečném důsledku věřím, že se to z dlouhodobého hlediska ukáže jako výhodný reset pro legitimní hráče v tomto odvětví.“ Více se dočtete v tomto článku.
Počet BTC automatů ve světě meziměsíčně klesl
V žebříčku zemí s největším počtem nainstalovaných BTC automatů se udála změna na čtvrté pozici. El Salvador, který v roce 2021 jako vůbec první země na světě učinil z Bitcoinu zákonné platidlo, ji totiž přenechal Austrálii, která aktuálně počítá 219 aktivních automatů na koupi resp. prodej BTC.
Zajímavé také je, že k úvodu roku 2023 zaznamenal počet automatů na celém světě pokles o 95 zařízení. Více se dočtete v tomto článku.
Bitcoinový vývojář přišel o více než 200 BTC
Jeden z klíčových vývojářů Bitcoinu Luke Dashjr ztratil všechny své BTC v důsledku hacku, ke kterému došlo těsně před novým rokem. Celková ztráta měla přesahovat 200 BTC. Komunita spekuluje, kde selhal po bezpečnostní stránce, ale objevují se i teorie, že se těmto příběhům jen chce vyhnout povinnosti zaplatit daň. Zajímavé téma jsme shrnuli v tomto článku.
Boomeři jsou lepší investoři do kryptoměn, než mladší Mileniálové
Boomeři, tedy lidé, kteří se narodili mezi lety 1946 až 1965, jsou lepší investoři do kryptoměn než Mileniálové, nejtypičtější investoři do digitálních aktiv, kteří jsou narozeni mezi lety 1980 až 1996.
Tato informace vyplývá ze studie burzy ByBit ve spolupráci s výzkumnou společností Toluna, která uvádí, že „boomeři“ využívají při analýze investic do kryptoměn více metod typických investicím na tradičních trzích s akciemi či komoditami. Tématu jsme se detailněji věnovali v tomto článku.
Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com, cointelegraph.com, coinatmradar.com