Coinbase zastavila podporu pro BUSD
Americká kryptoburza Coinbase oznámila, že od 13. března přestane podporovat kryptoměnu BUSD, stablecoin kryptoburzy Binance. Rozhodnutí se týká služeb Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange a Coinbase Prime.
„Naše rozhodnutí pozastavit obchodování pro BUSD je založeno na našich vlastních interních monitorovacích a kontrolních procesech. Při kontrole BUSD jsme zjistili, že již nesplňuje naše normy kótování a bude pozastaven,“ oznámila Coinbase.
We regularly monitor the assets on our exchange to ensure they meet our listing standards. Based on our most recent reviews, Coinbase will suspend trading for Binance USD (BUSD) on March 13, 2023, on or around 12pm ET.
— Coinbase Assets 🛡️ (@CoinbaseAssets) February 27, 2023
Zpráva přichází zhruba dva týdny od momentu, kdy SEC zacílila na amerického správce BUSD společnost Paxos, kterou přiměla ukončit tento proces. SEC se zároveň domnívá, že BUSD by mohl být neregistrovaným cenným papírem, což, pokud by se prokázalo jako pravda, může znamenat pro Paxos další problémy.
,,Nevíme, které aspekty BUSD by mohly zajímat SEC. Co však víme je, že stablecoiny nejsou cenné papíry,“ komentovala Coinbase v krátkosti toto téma v souvislosti s BUSD.
Burza Binance mezitím naznačila, že BUSD pravděpodobně postupně upadne v zapomnění. Kapitalizace tohoto stablecoinu výrazně klesá a už vypadl z TOP10, zatímco nedávno patřil podle této metriky mezi největší kryptoměny na trhu.
Digital Currency Group (DCG) se ztrátou miliardy dolarů pro krach 3AC
Společnost Digital Currency Group (DCG), která je matkou Grayscale, která drží přes 640 000 BTC, a také zkrachovalé firmy Genesis, oznámila, že v roce 2022 vykázala ztrátu ve výši 1 miliardy dolarů.
Tato ztráta byla zejména důsledkem kolapsu hedgeového fondu Three Arrows Capital (3AC), vůči kterému měla významnou expozici právě skrz Genesis, která 3AC půjčila 2,36 miliardy dolarů. Situaci firmy však ovlivnil také celkový negativní sentiment na trhu s kryptoměnami.
DCG aktuálně řeší restrukturalizaci Genesis, tím že Genesis plánuje převést pod svou holdingovou společnost. V rámci oznámení akcionářům uvedla, že jde o „významný milník.“
SEC si posvítila i na Robinhood
Společnost RobinHood oznámila, že obdržela vyšetřovací předvolání od americké Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) v souvislosti s kryptoměnami, které nabízela zákazníkům k obchodování a ke kterým nabízí custody služby.
RobinHood oznámila, že podnět od SEC přišel už v prosinci, tedy měsíc po krachu burzy FTX.
Předvolání od SEC většinou předchází rozhodnutí o zahájení soudního řízení vůči předvolané osobě či subjektu. Zatím však není známo, zda SEC k takovému kroku vůči Robinhood přistoupí.
PRA vydá pravidla pro držení a vydávání kryptoměn v UK
Britský bankovní regulátor Prudential Regulator Authority (PRA), oznámil, že vydá pravidla pro vydávání a držení digitálních aktiv v zemi.
PRA podle všeho, podobně jako EU, navrhne, aby banky měly omezenou možnost expozice vůči kryptoměnám do výše maximálně 1 % svého spravovaného kapitálu a s rizikovou prémií 1250 %.
Zpráva přichází v podobné době jako burza Binance omezila možnost stakingu pro obyvatele UK. Vykonala tak pravděpodobně s ohledem na regulační pravidla v zemi.
Simple question but has @Binance staking been blocked in UK?
Getting this notification each time I try? pic.twitter.com/CvnyGKKyyc— BulldogTycoonClan (@BulldogTycoonOG) February 23, 2023
Trezor urychlí výrobu svých HW peněženek
Společnost Satoshi Labs stojící za populární hardwarovou peněženkou Trezor oznámila, že výrazně urychlí výrobu svého klíčového komponentu pro tato zařízení výrobou vlastních silikonových čipů.
Silicon chip supply chain has been Trezored 🔒 to keep production and prices stable.https://t.co/05LT27swT8
— Trezor (@Trezor) February 27, 2023
Cílem tohoto kroku je optimalizovat proces výroby HW peněženek a zkrácení doby jejich dodání do prodeje ze dvou let na několik měsíců. To bude prospěšné pro zákazníky také tím, že se sníží riziko výkyvů ceny tohoto produktu na základě nabídky a poptávky.
Zájem o HW peněženky Trezor po krachu FTX údajně stoupl až o 300 %, jelikož si mnozí uživatelé uvědomili, že opravdu bezpečný způsob držení kryptoměn je na privátních peněženkách a ne na burzách, nu a hardwarové peněženky v případě privátních peněženek.
Nejlepší hardwarové peněženky jsme hodnotili v této recenzi.
https://www.kryptonovinky.sk/top-hardverove-penazenky/
Kupují lidé NFT kvůli sociálnímu statusu?
Podle průzkumu metaverse platformy Metajuice tři ze čtyř sběratelů NFT tokenů si zaopatřili takový token pro jeho status, unikátnost a estetiku. Vyplývá to z odpovědí 6000 držitelů NFT tokenů.
Až 74 % respondentů uvedlo, že se o NFT zajímají pro sociální status, který “doručují”. Na druhé ztrátě jen 13 % uvedlo, že si je koupili, aby je v budoucnu výhodněji prodali.
74% of survey participants say they buy #NFTs for status
👉13% of the survey respondents mentioned that they are buying NFTs hoping to resell them in the future.https://t.co/E1Omvltfwp— Nathalie Badreau (@Nat_Bad) February 27, 2023
Zdroje: cointelegraph.com,cointelegraph.comy,cointelegraph.com,https://cointelegraph.com,cointelegraph.com