Včera jsme vás informovali o největší krádeži kryptoměn v historii. Hacker ukradl přes 600 milionů dolarů v různých kryptoměnách na 3 různých sítích. V jedné transakci tehdy zveřejnil vzvkaz. Dnes zveřejnil další odkaz.
Co se vlastně stalo
V tweetu zveřejněném včera odpoledne společnost Poly Network přiznala, že se stala obětí hackerského útoku, ve kterém v rámci sítí Binance Smart Chain, Ethereum a Polygon ztratila kryptoměny v hodnotě více než 600 milionů dolarů. Okamžitě poskytli adresy, kam si útočník poslal ukradené kryptoměny a požádali těžaře a burzy, aby tyto adresy blokovali.
Viz také: Průzkum odhalil největší chyby, které dělají začátečníci – Udělali jste je i vy?
Important Notice:
We are sorry to announce that #PolyNetwork was attacked on @BinanceChain @ethereum and @0xPolygon Assets had been transferred to hacker's following addresses:
ETH: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963
BSC: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71— Poly Network (@PolyNetwork2) August 10, 2021
Více detailů si můžete prohlédnout ve včerejším článku (pokračování tohoto článku níže):
https://www.kryptonovinky.sk/najvacsia-kradez-v-historii-kryptomien-hacker-prave-ukradol-stovky-milionov-usd/?preview_id=42606&preview_nonce=7bff4d9d62&post_format=standard&_thumbnail_id=42607&preview=true
Hackerův první vzkaz
Samotný hacker včera nechal v jedné transakci vzkaz. V něm zmiňuje, že celková hodnota krádeže mohla přesáhnout miliardu, kdyby vybral i zbylé shitcoiny. Avšak údajně mu nejde o peníze a přemýšlí, že nějaké tokeny dokonce vrátí. Otázkou tedy aktuálně zůstává, zda chce své činy zakrýt za zástěrku dobrosrdečnosti, nebo chtěl skutečně poukázat na velké slabiny, které tato oblast kryptoměn nepochybně stále má.
Dnes odeslal další vzkaz
Poly Network také kontaktovala útočníka a řekla, že zákony v jakékoliv zemi budou tento útok považovat za závažný ekonomický zločin a hacker za něj bude stíhán. Také ho vyzvali, aby navázal kontakt s cílem najít řešení, protože je velmi nerozumné, aby dělal další transakce. Zdá se, že tyto komentáře pomohly, protože hacker před několika hodinami uskutečnil další transakci.
Viz také: Tether vytlačil 1 miliardu nových USDT tokenů. Stablecoiny aktuální dosahují rekordní hodnoty
V této stručné odpovědi řekl, že je připraven vrátit prostředky. Poly Network opět rychle reagovala na jeho odpověď poskytnutím všech potřebných adres, na které může útočník poslat finanční prostředky zpět – na Ethereum, Polygon a Binance Smart Chain.
Šťastný konec?
Zatím není zcela jasné, zda hacker myslí jeho slova vážně, nebo si jen zahrává s celou kryptokomunitou a získává si tak mnohem větší pozornost, než kdyby mlčel. Na povrchu se objevuje hromada otázek, mezi nimiž převažuje nejvíce ta, zda provedl tento útok již od začátku s cílem následně prostředky vrátit, přičemž chtěl takovou drastickou cestou upozornit na defi sektor a jeho stále poměrně nízkou bezpečnost.
Již nyní si však tento hacker získal mnoho podporovatelů, kteří mu dokonce fandí. Pokud však skutečně vrátí všechny prostředky zpět, bude skutečným hrdinou tohoto příběhu a snad se na bezpečnost začne dávat ještě větší důraz. O případných novinkách z tohoto případu vás budeme neustále informovat.
Liquidity mining je nebezpečný
I my tady na Kryptonovinkách vás stále upozorňujeme a zdůrazňujeme, že Liquidity mining, jinak nazývaný také farming, je velmi rizikový. Toto riziko vyvažuje potencionální zisk a jak sami vidíte, ani přední a dobře zabezpečení poskytovatelé nejsou zárukou naprosté bezpečnosti. Vždy proto důrazně zvažte všechna rizika a hrozby spojené s farmingem a investujte jen takové částky, které jste schopni ztratit.
Z oblasti farmingu jsme pro vás napsali několik článků. Návod jak začít s farmingem od A do Z:
Návod na farming kryptoměn od A po Z – Vše co potřebujete vědět
Detailní návod a vysvětlení impermanent loss, který je v oblasti Liquidity miningu často právě po obecné bezpečnosti největší hrozbou:
Impermanent Loss – skrytá hrozba při farmingu kryptoměn. Jak se mu vyhnout?
Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading botů
Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.
https://www.kryptonovinky.sk/navod-ako-pouzivat-trading-botov-nastavenie-statistika-ziskov-tipy-recenzie-a-rizika/
zdroj: Cryptobriefing