Kryptoměnové služby PayPal se globálně naplno rozběhnou až v roce 2021, ale v rámci Spojených států je mohou zákazníci této platformy využívat již dnes. Nejnovější případ však naznačuje, že ne vše funguje úplně podle představ zákazníků.
Jeden ze zákazníků této platformy si totiž na Redditu postěžoval, že mu PayPal zablokoval jeho účet, protože udělal „příliš mnoho“ transakcí (nákupů a prodejů). Údajně jich mělo být v průběhu týdne více než 50 (zákazník odhadl tento počet však na pouze přibližně 10).
PayPal mu oznámil, že k blokování účtu došlo z důvodu, že pracoval s vysokými částkami, se kterými dosud v rámci této služby nikdy předtím během jeho 6-letého působení na této platformě neobchodoval. Zůstatek na účtu, který činil 462 dolarů, mu následně PayPal zablokoval na 180 dní a až následně si je bude moci vybrat.
Na Redditu se na toto téma strhla zajímavá diskuse. Jedním z jejích logických závěrů může být to, že PayPal se tímto způsobem snaží zamezit využívání jeho služeb jako kryptoměnové burzy. PayPal totiž chce, aby byly kryptoměna na této platformě využívány hlavně na dva účely – držení kryptoměn (jako dlouhodobou investici) nebo jejich používání na platby v rámci obrovské sítě prodejců, se kterými spolupracuje. To, co však dělal tento zákazník lze charakterizovat spíše jako trading.
PayPal se nevnímá jako burza, ale k realizaci tradingu v rámci jejích služeb v těchto dnech nepřímo motivuje tím, že si zatím za nákup a prodej kryptoměn neúčtuje žádné poplatky. Nuž a pokud uživatelé využívají tuto platformu na realizaci množství obchodů, mohou jí tím způsobovat ztráty.
Tak či onak, takové informace vrhají na PayPal v souvislosti s jeho kryptoslužbami špatný stín. Nejde přitom o první zprávu v souvislosti s touto platformou o tom, že omezila služby svým zákazníkům. Proto je nutné zdůraznit, že při držení kryptoměn na centralizovaných platformách, které neumožňují zákazníkům držet kryptoměny přímo (dispozicí privátních klíčů) je taková možnost vždy reálná.
zdroj: cointelegraph.com