Ryan Zagone, který je ředitelem společnosti Ripple (XRP) pro regulační otázky řekl během Consensu 2019, že technologie, mezi které nepochybně patří i blockchain a kryptoměny, musí být otázkou národní bezpečnosti USA.
Zagone upozornil, že pouze v tom případě dokáže být USA lídrem v technologiích a nebude závislá na zahraničních inovátorech. ,,Ve Washingtonu probíhá bouřlivá diskuse kolem 5G, které dominují zahraniční firmy a USA je závislá od zahraničních technologií a zkušeností. Pokud jde o blockchain a kryptoměny, myslím si, že existuje souhlas s tím, že budou součástí naší budoucí infrastruktury. Je proto důležité, aby byly považovány za otázku národní bezpečnosti z ekonomické perspektivy. Je důležité, aby USA byly v této oblasti lídrem,“ zdůraznil.
Přispět by k tomu mohl federální zákon Token Taxanomy, který by vyloučil kryptoměny z klasifikace jako cenné papíry. Cílem tohoto navrhovaného zákona je zavedení regulační jistoty v případě blockchainu a kryptoměn pro americké společnosti a regulační orgány v USA. Zároveň by pomohl vyřešit současné protichůdné přístupy různých amerických států ke kryptoměnám. V konečném důsledku by tedy pomohl společnostem v rozvoji této technologie, protože by klesly jejich obavy a nejistota v tom, jak bude jejich podnikání regulováno.
Navrhovatelé tohoto zákona upozorňují na rostoucí sílu trhů s digitálními aktivy v Evropě a Číně a pokud chce být USA v tomto směru konkurence schopná, je třeba jeho brzké schválení.
Lobbují za něj i několik blockchainových lobbistů ve Washingtonu DC. Jen v roce 2018 se jejich počet ztrojnásobil. Zatímco v roce 2017 jich bylo jen dvanáct, ve čtvrtém čtvrtletí 2018 až třiatřicet.
Výrazně odlišný názor k regulacím kryptoměn vyjádřil před pár dny demokratický kongresman Brad Sherman, který navrhl, aby byly kryptoměny v USA kompletně zakázány. Myslí si totiž, že by mohly vládě kompletně vzít moc z rukou. Jako příklad uvedl Írán, kde by už nemuseli v případě globálního úspěchu kryptoměn fungovat americké sankce.
zdroj: cointelegraph.com