Jedním z důvodů zpoždění je obrovské množství práce pro právníky a lingvisty vzhledem k délce právního textu.
Jelikož hlasování pro přelomovou Evropskou krypto-legislativu – Markets in Crypto Assets (MiCA), bylo přesunuto z konce roku 2022 na únor 2023, Stefan Berger se domnívá, že jde o technickou nezbytnost.
Berger, člen Evropského parlamentu odpovědný za procesní vyřizování MiCa, vysvětlil, že zpoždění nemá nic společného s obsahem legislativy: „Považuji to za čistě technickou nezbytnost a ne za politický krok. Nemám důvod věřit, že se podpora MiCA v Evropském parlamentu změnila.“
Podle něj by se rozdíl mezi úspěšným absolvováním jednání v říjnu a jejím konečným schválením v únoru dal vysvětlit obrovským množstvím práce pro právníky a lingvisty vzhledem k délce právního textu.
10. října, členové parlamentního výboru schválili rámcovou politiku kryptoměn v poměru 28 hlasů pro a jeden proti. Po právní a jazykové kontrole a schválení nejnovější verze textu parlamentem by mohla vstoupit v platnost od roku 2024.
Evropské úsilí o dokončení komplexního kryptografického rámce se teprve setká s podobnými záměry v USA. Proto komisařka Evropské komise pro finanční služby Mairead McGuinnessová v polovině října zdůraznila, že regulační snahy by měly mít globální charakter.
Poté, co bylo veřejnosti představeno několik různých zákonů o kryptoměnách, zejména o stablecoinech, diskuse amerických zákonodárců uvízla. Jedním z možných důvodů jsou neshody mezi demokraty a republikány, zejména pokud jde o stablecoiny.
Zdroj: cointelegraph.com