Výkonná ředitelka Blockchain Association Kristin Smithová zpochybnila spekulace, podle nichž americké ministerstvo financí podniká kroky vůči nejmenovaným institucím, které měly použít kryptoměny na praní špinavých peněz.
Tato fáma vznikla kvůli nedělnímu „tweetu“ bez uvedeného zdroje na Twitter účtu FX Hedge se 135 tisíci followery a přišla v podobném čase, jako zprávy o padajícím hashrate, tedy celkové výpočetní síly vynaložené při těžbě Bitcoinu. Jejich kombinace tak mohla mít vliv na náladu na trhu a tedy ovlivnit i řízení investorů.
Zároveň je zajímavé, že tweet s textem ,, Americké ministerstvo financí plánuje žalovat několik finančních institucí za praní špinavých peněz kryptoměnami“ byl již mezitím na FX Hedge smazán, což také naznačuje, že jeho hlavním účelem mohlo být vyvolání paniky na trhu. Po zveřejnění ho retweetovalo tisíce lidí a citovala mnohá média.
Kristin Smithová na CNBC uvedla, že nemá žádné informace o tom, že by byla tato zpráva pravdivá. Zároveň doplnila, že mandát na takové vyšetřování, kdyby existovalo podezření z praní špinavých peněz, nemá Ministerstvo financí, ale Ministerstvo spravedlnosti, což také zpochybňuje pravost šířící se poplašné zprávy.
Šéfka Blockchain Association se snaží přispívat k lepší informovanosti zákonodárců o blockchain technologii a kryptoměnách. Za podobným účelem vznikla v dubnu i lobbistická skupina Crypto Council for Innovation, kterou založily firmy Square, Coinbase a jejich partneři za účelem, aby dokázali politikům lépe vysvětlit problematiku digitálních aktiv.
Před nedávnem bývalý šéf CIA Michael Morell uvedl, že pokud by byl Bitcoin používán na nelegální činnost ve větší míře, bylo by to nakonec dobré, protože existují forenzní nástroje, které se dají snadno využít pro odhalení takové nelegální činnosti. Jinak řečeno dařilo by se zadržet více zločinců. Zároveň naznačil, že v tradičním finančním světě jsou pokusy o praní špinavých peněz zastoupeny v mnohem významnější míře.
zdroj: cointelegraph.com