Robert Kiyosaki, autor bestseller knihy o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta“, naznačil, že investoři mají stále šanci zbohatnout v budoucnosti, kdy Federální rezervní systém vytiskne více peněz.
Podle Roberta Kiyosakiho držitelé Bitcoinů (BTC) pravděpodobně zbohatnou, když FED změní měnovou politiku a dodal, že dařit se bude kromě BTC také drahým kovům jako jsou zlato a stříbro. Je zajímavé, že Kiyosaki varoval, že penzijní fondy by mohly být „dalším globálním Lehmanem“. Především bankrot Lehman Brothers v roce 2008 byl vyvrcholením hypoteční krize, která částečně přispěla k recesi.
PENSIONS next global LEHMANN. What are you going to do? Will you get richer or poorer? People who own gold, silver, Bitcoin will get richer when Fed, Treasury, Wall Street pivot & print trillions of fake dollars. Fake money savers will be biggest losers. Don’t be a loser.
— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) December 9, 2022
„PENZE další globální LEHMANN. Co budete dělat? Budete bohatší nebo chudší? Lidé, kteří vlastní zlato, stříbro a Bitcoiny, zbohatnou, když FED, ministerstvo financí, Wall Street začnou „pivotovat“ a vytisknou biliony falešných dolarů. Největšími poraženými budou střadatelé takových peněz. Nebuď poražen,“ uvedl v tweetu.
Kiyosaki nadále varoval před katastrofickým kolapsem trhu, přičemž obviňoval Federální rezervní systém z toho, jak instituce řeší inflaci. Ještě v dubnu poznamenal, že pokud inflace nebude pod kontrolou, může to položit asi 50 % populace Spojených států.
Mezitím autor tvrdil, že kryptoměny a drahé kovy mohou poskytnout bezpečný přístav. Navzdory manévrování na trhu s kryptoměnami a mohutným výprodejem, které se zhoršily kolapsem kryptoburzy FTX, Kiyosaki tvrdil, že vůči BTC je stále optimistický.
„Stále jsem optimistický v souvislosti s Bitcoinem, ale nepovažujte stříbro a ETF na stříbro za totéž. A Bitcoin není stejný jako Sam Bankman-Fried. Problémem je FTX,“ dodal. Ve skutečnosti věří, že navzdory krizi v krypto sektoru vývoj FTX neovlivní budoucnost digitálních měn.
Kiyosaki poukázal na to, že globální ekonomika se může potopit na základě rozpadu dodavatelského řetězce, rostoucí inflace a politické nestability, přičemž jako potenciální hrozbou označuje obchodní válku mezi Spojenými státy a Čínou.
Zdroj:finbold.com