Představitelé Facebooku, respektive kryptoměnového projektu této sociální sítě s názvem Libra, se nechali několikrát slyšet, že by rádi uvedli tuto kryptoměnu na trhu již v druhé polovině roku 2020. Brad Garlinghouse z Ripple však její spuštění tak brzy nečeká.
Generální ředitel Ripple a v období rekordních hodnot kryptoměny XRP i jeden z nejbohatších lidí na světě Brad Garlinghouse přesvědčivě prohlásil, že se Libry tak brzy nedočkáme. ,,Vsadil bych se, že Libra do konce roku 2022 ani nezačne,“ řekl v rozhovoru pro magazín Fortune.
Garlinghouse přitom poukázal na množství překážek, které Libře kladou vlády po celém světě. Například naposledy německý ministr financí řekl, že měny by měly zůstat v rukou států a nikoli soukromých společnosti. Negativně se k projektu Libra staví také ve Francii či Velké Británii. A Rusko s Čínou zas chtějí reagovat na Libru tím, že vydají vlastní národní kryptoměny, kterými jí budou konkurovat.
CEO společnosti Apple se také domnívá, že kryptoměny by neměly být v moci soukromých společnosti, které nejsou voleny občany daných zemí. Tuto pravomoc by měly mít pouze vlády.
Ránu projektu Libra zasadil i PayPal, který vystoupil z Libra Association a nebude se tedy podílet na ověřování jejích transakcí. Vystoupení z konsorcia, které mělo původně 28 členů včetně Uber, Coinbase či Mastercard, prý zvažují další tři firmy. Facebook přitom chtěl, aby se počet společností Libra Association časem navýšil na alespoň 100.
,,Myslím, že Libra by možná měla menší problémy, kdyby Facebook nebyl tolik na očích. Facebook však leží v krku mnohým vládám po celém světě. Čeká ho těžká cesta,“ dodal Garlinghouse.
zdroj: cointelegraph.com