Americký demokratický senátor Ron Wyden v rozhovoru pro Financial Times konstatoval, že v případě kryptoměn chce být na straně lidí, kteří touží po revolučních inovacích.
,,Samozřejmě, že se hodně diskutuje o přísnější regulaci, ale já chci být na straně inovátorů. Když přemýšlím o regulacích, myslím na remitence nebo na někoho, kdo má dítě 1000 mil daleko a chce mu pomoci v případě nouze místo toho, aby přešel přes množství bank a společností vydávajících kreditní karty,“ řekl Wyden.
Americký politik tím narážel na skutečnost, že mezinárodní převody jsou v současnosti mnohdy velmi komplikované, což platí zejména o převodech do zemí „třetího světa“. Výbornými příklady jsou například El Salvador či Tonga, tedy země, které kvůli tomu výrazně inklinují k Bitcoinu. Chcete-li totiž například z USA či Evropy poslat do těchto zemí peníze svým blízkým, jednak to trvá velmi dlouho, ale zároveň zprostředkovatelská služba typu Western Union vám z těchto peněz poklidně strhne i 20 či 30 %. Kryptoměny jsou v případě remitencí skvělým řešením, které je expresně rychlé a téměř beznákladové.
Wyden stejně tak vyzval své kolegy, aby nepřijali žádné regulace, které by mohly kryptotrh jako takový ohrozit, respektive zpomalit jeho rozvoj. Úplný zákaz kryptoměn je přitom podle jeho názoru nemožný, ale přísné regulace by mohly nesprávně ohrozit sektor, ze kterého mohou USA čerpat.
U.S. senator Ron Wyden: Regulators should be careful not to clamp down hard on #Bitcoin and crypto pic.twitter.com/e2n3axwb87
— Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine) March 8, 2022
Vyjádření Wydena přichází v době, kdy se v USA v souvislosti s kryptoměnami jakoby lámal chléb. Už v nejbližších dnech (možná už dnes) má prezident Joe Biden zveřejnit exekutivní příkaz týkající se jejich regulace. Ministryně financí Janet Yellenová podle uniklého dokumentu mezitím poznamenává, že může být pro americkou ekonomiku výrazně prospěšný, což by mohlo hrát kryptoměnám do karet.
Portál DeCrypt však mezitím upozorňuje, že ze šéfa Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Garyho Genslera se stává kryptoskeptik a nepříznivě se na adresu kryptoměn vyjadřuje například šéf FEDu Jerome Powell. V pokračujícím boji proti kryptoměnám zároveň pokračuje demokratická senátorka Elizabeth Warrenová.
Demokrat Wyden však není mezi americkými politiky jediným podporovatelem digitálních aktiv. Do této kategorie můžeme zařadit například i Teda Cruze z Texasu, Cynthii Lummisovou z Wyomingu či Toma Emmera z Minnesoty.
Portál DeCrypt dokonce naznačuje, že téma kryptoměn bourá rozdílové názory mezi demokraty a republikány, jelikož v obou táborech jsou jejich podporovatelé ale zároveň i kritici. Více podporovatelů však mají mezi republikány.
Téma kryptoměn může sehrát důležitou roli i během listopadových kongresových voleb. Noví poslanci usednou do Sněmovny reprezentantů i Senátu a už nyní je očividné, že kryptoměny jsou zmiňovány v rámci jejich kampaní.
Zdroj:decrypt.co