Na konferenci Solana Breakpoint 2022 bylo uvedeno několik novinek. Solana představila spuštění chytrých telefonů, obchody s decentralizovanými aplikacemi a partnerství s Google Cloud.
- Vibhu Norby, generální ředitel a zakladatel společnosti Solana Spaces, přednesl interaktivní prezentaci, ve které odhalil obchod Solana v Miami. Zároveň prozradil: „Nyní si každý a kdekoli může vybudovat svůj vlastní obchod Solana.“
- Norby také oznámil spuštění GeoNFT – implementace NFT, která uživatelům umožňuje geograficky označit oblast v jejich městě.
- „Máte-li GeoNFT, můžete si jej uplatnit s výhradními právy na otevření obchodu Solana v daném regionu,“ dodal. S GeoNFTs se Solana zaměřuje na podporu samostatných podnikatelů, kteří chtějí začít podnikat.
Solana smartphone
- „Je stvořený pro lidi,“ řekl tým Solana při oznamování spuštění svých nadcházejících chytrých telefonů. Předobjednávky mobilních telefonů Solana začnou v roce 2023. Oficiální datum jejich dostupnosti však společnost ještě nezveřejnila.
- Odlišovací vlastnost telefonu Solana spočívá v jeho schopnosti bezpečně ukládat soukromé klíče krypto peněženek. Smartphone Solana bude poháněn čipovou sadou Qualcomm se systémem Arm-based SoC, což umožňuje jeho vyšší produktivitu.
- V rámci přípravy na Web3 Solana oznámila spuštění obchodu Solana App Store. Během konference mluvčí Solana zdůraznil potřebu vhdoného uživatelského rozhraní s Web3.
- Obchod DApp (s decentralizovanými aplikacemi) společnosti Solana slibuje, že se zbaví jakýchkoli poplatků. Kromě toho potvrdila zúčastněným stranám, že proces spouštění začne v lednu 2023.
Partnerství s Google
- Blockchain na Google Cloud– Node Engine, který byl poprvé ohlášen 27. října, bude součástí blockchainu Solana od roku 2023. Integrace umožní uživatelům spustit uzel Solana v cloudu.
- Kromě toho bude Google Cloud indexovat data Solana a do příštího roku je přenese do BigQuery – plně spravovaného datového úložiště bez serveru, což vývojářům Solana usnadní přístup k historickým údajům.
Hackerský útok
- 11. října byli uživatelé Solana napadeni hackery prostřednictvím falešné bezpečnostní aktualizace peněženky Solana. Zjistilo se, že hackeři cílili na NFT uživatele. Podvodnou aktualizací byl malware určený pro krádeže kryptografických aktiv.
- Uživatelé, kteří propadli falešné aktualizaci pro Phantom, viděli stahování malwaru z GitHubu, který se pokouší ukrást informace o prohlížeči, historii, soubory cookie, hesla, klíče SSH a další informace o uživatelích.
Zdroj:cointelegraph.com