V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.
Bitcoin
Na zajímavý indikátor týkající se ceny bitcoinu upozornil známý trader Willy Woo, který má na Twitteru přes 100 tisíc followerů. Jde o takzvaný Bitcoin Difficulty Ribbon, který analyzuje Bitcoin na logaritmickém grafu a velmi přesně znázorňuje, kdy je ideální čas na jeho koupi. Pokud vás toto téma zaujalo, psali jsme o ní podrobněji v tomto článku.
https://www.kryptonovinky.sk/willy-woo-indikator-ktory-vam-ukaze-kedy-je-perfektny-cas-na-kupu-bitcoinu/
Jerremy Allaire, šéf společnosti Circle, si myslí, že růst Bitcoinu výrazným způsobem ovlivňují makroekonomické a geopolitické důvody. Více se dočtete zde.
Anthony Pompliano, jeden z největších světových propagátorů Bitcoinu v mainstreamových médiích opět zopakoval, že až 50% svého majetku soustředí v Bitcoinu. Jeho oponent ve studiu CNBC byl z této informace zděšen a uvedl, že je to šílenství.
Korelace mezi digitálním (Bitcoin) a fyzickým zlatem se za poslední tři měsíce téměř zdvojnásobila. Uvádí to Bloomberg, který poukazuje na statistiky, podle kterých korelace Bitcoinu se zlatem byla za posledních rok na úrovni 0,496, ale v posledních třech měsících se téměř zdvojnásobila na 0,837 bodu (koeficient +1 znamená perfektní korelaci dokud -1 absolutní nekorelaci).
Je Bitcoin bezpečným investičním přístavem? Brian Belski z BMO Capital Markers si myslí, že toto tvrzení je velmi předčasné. Christ Reinersten z Rhythm Technologies je větší optimista. Více se dočtete zde.
Altcoiny
V úvodu týdne jsme se věnovali současnému výraznému oslabování hodnoty altcoinů vůči Bitcoinu. V rámci tohoto tématu jsme publikovali článek, který se zabývá možností, že krvácení altocinů mají na svědomí americké regulace kryptoměn, které více ovlivňují ostatní kryptoměny, než samotný Bitcoin. Více se dočtete v tomto článku.
Který vývojářský tým je nejaktivnější? Zdá se, že v posledních měsících v tomto směru dominují developeři kryptoměny Cardano. Ti dokonce vytvořili nový rekord a výrazně předbíhají i vývojáře konkurenčního Ethereum. Více se dočtete zde.
V sobotu jsme poznali seznam 30 kryptoměn, které by neměly chybět na americké verzi burzy Binance (BInance US), která by měla být spuštěna ještě předtím, než 12. září Binance zablokuje možnost obchodování pro americký trh. Podrobnosti jsme napsali zde.
https://www.kryptonovinky.sk/30-kryptomien-ktore-by-nemali-chybat-na-americkej-binance-us/
Brad Garlinghouse, šéf Ripple (XRP), si myslí, že spolupráce mezi Ripple a MoneyGram může být za rok pro celý trh s kryptoměnami mnohem významnější věc než whitepaper připravované kryptoměny Facebooku Libra. Více jsme s tomto tématu věnovali zde.
Až 80% všech existujících Tether (stablecoin USDT) je umístěno jen na 318 adresách, na kterých je alespoň 1 milion dolarů. Některé z těchto adres patří burzám. Podrobnosti jsme shrnuli zde.
Význam, potenciál ale zároveň i rizika, která přinášejí kryptoměny, si uvědomují v Číně zřejmě více, než v mnoha jiných zemích světa. Čínská centrální banka tento týden naznačila, že vývoj vlastní národní kryptoměny se proto musí stát absolutní prioritou. Tématu jsme se věnovali zde.
Směnárna Coinbase tento týden zalistovala do své nabídky kryptoměnu Tezos a oznámila, že přidá i Algorand. Další kryptoměny, které by je mohly následovat jsou Dash, Decred, Matic, Harmony, Ontology a Waves.
Měli byste také vědět
- Cointelegraph se tento týden zeptal několika odborníků, proč USA nejsou lídrem, pokud jde o regulaci kryptoměn. Ty nejzajímavější odpovědi jsme shrnuli v tomto článku.
- Přes týden se mluvilo o burze Binance i v souvislosti s podezřelým únikem osobních dat jejích uživatelů, ačkoli dodnes není známo, zda tato data unikla opravdu z Binance, nebo ne. Burza byla dokonce vydírána. Podrobnosti jsme shrnuli zde.
- Cena 12 tisíc dolarů je pro Bitcoin významný milník. Studie, kterou vypracovala společnost Messara Crypto totiž zjistila, že nad touto cenou uzavřel k 8. srpnu 2019 Bitcoin ve své historii denní svíčku pouze 63-krát. Zajímavý je také údaj, že jiné porovnávané kryptoměny uzavíraly svou cenu nad jejich současnou hodnotou (k 8. srpnu) mnohem častěji. Binance Coin 76-krát, litecoin 273-krát, EOS 469-krát, XRP 516-krát, Ethereum 516 -krát a XLM 606-krát.
- V Íránu byl schválen zákon, který neuznává kryptoměny jako platidlo, čili obchody, které byly uhrazeny kryptoměnami, nejsou oficiálně uznány
- 1,2 milionu dolarů v Bitcoinech – to je částka, kterou vydělají podvodníci takzvanou „sextorizací“ – praktikou, při níž vydírají přes maily uživatele, o kterých údajně vědí citlivé informace – například to, jaké pornostránky navštěvovali
- Připravovaná kryptoměna Walmartu bude podle Jareta Seiberga u amerických regulátorů prechodnejší než Libra od Facebooku, protože nemá až takové globální ambice
- CEO krypotměnové a blockchainové výzkumné společnosti Crebaco Global Inc. Sidharth Sogani varuje indickou vládu, že pokud se rozhodne uplatnit globální zákaz na kryptoměny, země přijde o trh v hodnotě 12,9 miliardy dolarů
- 15 světových jurisdikcí včetně sedmi stálých členů G7 zamýšlí vybudovat systém, který by sledoval kryptoměnové transakce a bránil nedovolenému použití digitálních aktiv.
Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.