Svět řeší koronavirus a toto téma vůbec neobchází Bitcoin ani ostatní kryptoměny. Přinášíme vám přehled TOP zpráv tohoto týdne.
Bitcoin
Americká burza Kraken představila svou dlouhodobou predikci pro cenu Bitcoinu. S odvoláním na údaje o Mileniálech a generaci X se domnívá, že do roku 2045 dosáhne Bitcoin hodnoty alespoň 350 tisíc dolarů, přičemž v této predikci je zohledněn pouze vliv Američanů. Tématu jsme se věnovali zde.
Pokud jde o krátkodobější vyhlídky, medvědím signálem je podle společnosti Santiment skutečnost, že Bitcoin aktuálně silně koreluje s tradičními trhy. Více se dočtete zde.
Obtížnost těžby Bitcoinu, která se aktualizuje jednou za dva týdny, se propadla až o téměř 16 procent, což je druhý největší propad v historii nejznámější kryptoměny. Jaké to může mít důsledky pro Bitcoin, těžaře a cenu BTC jsme psali zde.
Dan Morehead, CEO a spoluzakladatel hedgeových fondů Pantera Capital si myslí, že nás čeká v důsledku dopadu koronaviru větší recese než po válce, ale pokud jde o Bitcoin, má z dlouhodobějšího pohledu velkou šanci uspět. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.
Čísla z Twitteru naznačují, že zájem lidí o Bitcoin stále roste, ale zcela odlišně jsou na tom altcoiny. Za zmínku stojí i to, že i v Číně stoupá zájem o vyhledávání slova Bitcoin. Odvozené je to od jediného relevantního zdroje sítě Baidu.
Čínský mining gigant Bitmain vyprodal v předprodeji všechny minery Antimer S19. Zajímavé však je, že je bude doručovat zákazníkům až mezi 11. – 20. květnem. To se setkalo s kritikou, protože vzniká podezření, že do té doby využije Bitmain tyto výkonnější minery na vlastní těžbu. Dodáváme, že v květnu se stane halving Bitcoinu, který sníží odměny pro těžaře o polovinu.
Známý miliardář Michael Novogratz stojící za digitální bankou Galaxy Digital uvedl, že tento rok musí být rokem Bitcoinu. Myslí si, že v následujících měsících bude stále velmi volatilní, ale v době gradující krize naplní to, na co byl vytvořen.
Altcoiny
Kroky americké vlády a FEDu, který získal pravomoc pumpovat do ekonomiky tolik dolarů, kolik „bude nutné“, se setkali s kritikou lidí z kryptosektoru. Charles Hoskinson z Cardano dokonce přirovnal americký dolar ke známému Ponziho schématu OneCoin.
Cardano představilo své řešení problému škálovatelnosti na kterém pracovalo dlouhých 5 let – jde o projekt Ouroboros Hydra. Podobněji jsme se tématu věnovali zde.
Demokraté navrhli ve Sněmovně reprezentantů USA opatření k řešení dopadu krize na amerických občanech. Zahrnuli do toho i digitalizovaný americký dolar. Více se dočtete zde.
Čínská centrální banka urychluje proces zavedení digitální čínské měny. Digitalizovaný juan by mohl pomoci Číně v nelehké ekonomické situaci a zvýšit tak její konkurenční výhodu. Více se dozvíte zde.
Během propadu trhu s kryptoměnami se daří alespoň stablecoinům. USDC Coin, za kterým stojí Circle a Coinbase, dosáhl své rekordní kapitalizace. Tether je zas čtvrtou největší kryptoměnou na trhu s kapitalizací 4,6 miliardy dolarů.
Známý propagátor investic do zlata Peter Schiff uvedl, že ti, kteří aktuálně upřednostňují investici do Bitcoinu před investicí do zlata, jsou blázni.
Měli byste vědět
- Miliardář Tim Draper zaostřil na trh v Indii, kde vidí velký potenciál pro kryptoměny. Indická vláda však stále nemá zcela jasný postoj k tomu, zda jsou kryptoměny legální nebo ne.
- Platy zaměstnanců v oblasti technologie blockchain se v Číně v roce 2019 ve srovnání s rokem 2018 propadly až o 37%.