Na zprávy o kryptoměnách velmi bohatý týden je za námi. Zaujalo nás zejména množství zajímavých novinek o králi kryptoměn Bitcoinu, ale určitě neunikly pozornosti ani ostatní projekty. Přečtěte si náš nedělní tradiční souhrn.
Bitcoin
Výzkumníci z Banky pro mezinárodní zúčtování dospěli k názoru, že cena Bitcoinu poměrně často reaguje na zprávy týkající se možných regulací kryptoprůmyslu. Více se dozvíte zde.
Portál CryptoSlate vyjmenoval 5 zásadních důvodů, které by měly pomoci Bitcoinu v dalším růstu ceny. Pokud vás zajímají, najdete je v tomto článku.
Magazín The Economist ve spolupráci s Crypto.com prezentoval studii, která se věnovala tomu, jak vnímají kryptoměny spotřebitelé. Jeho závěrem je, že většina má větší důvěru vůči digitálním měnám centrálních bank, než vůči decentralizovaným kryptoměnám. Podrobnosti naleznete zde.
Zajímavý průzkum realizovala společnosti Visual Objects, která dospěla k závěru, že kryptoměny zdaleka nejsou využívány pouze na nelegální činnost v čele s nákupem drog. Průzkum byl rozdělen do dvou částí. V první odpověděli všichni respondenti obeznámeni o fungování kryptoměn a v druhé jen ti, kteří opravdu používají kryptoměny na nákupy. Výsledky jsou dost odlišné. Otevřete si článek a dozvíte se více.
Bitcoin se kromě růstu ceny může těšit i z dalších dvou pozitivních fundamentů. Roste hashrate, tedy celková výpočetní síla vynaložená na vyěžení nového BTC bloku a vedle toho roste i počet aktivních adres v síti. Více se dočtete zde.
Jack Dorsey, který je zakladatelem a šéfem Twitteru a velkým fanouškem Bitcoinu, konstatoval, že Bitcoin whitepaper je doslova poezií. Více jeho čerstvých názorů na nejznámější kryptoměnu najdete zde.
Erik Voorhees ze společnosti ShapeShift je ohledně ceny Bitcoinu optimista. Myslí si, že pozitivní vliv halvingu se stane skutečností a do roku může stát nejznámější kryptoměna i 50 tisíc dolarů.
Analytik Bloombergu Mike McGlone složil Bitcoinu pochvalu za to, jakým způsobem se zatím vyrovnal s velkým březnovým propadem trhů. Myslí si však, že halving nebude hrát při vývoji jeho ceny důležitou roli. Více se dozvíte zde.
Mohl by nejbohatší člověk světa Jeff Bezos koupit všechny Bitcoiny? Tímto zajímavým tématem se zabýval portál Cointelegraph. Nejprve na toto téma odpověděl Philip Salter ze společnosti Genesis Mining (článek zde) a později i známý trader a krypto YouTuber Tone Vays (článek zde).
Altcoiny
Velkou budoucnost předpovídá decentralizovanému financování (DeFi), které si zatím našlo svůj domov zejména na blockchainu Ethereum, generální ředitel Trustology Alex Batlin. Domnívá se, že DeFi mohou v budoucnu ve světě dominovat a stanou se hlavním prostředkem financování nových platforem. Více se dočtete zde.
Kryptoměna Libra může znamenat pro platební systém totéž, jako pro vesmírný program komerční společnost Elona Muska SpaceX. Uvedla to analytická odnož burzy Binance – Binance Research. Pokud vás téma zaujalo, více se dočtete zde.
Charles Hoskinson stojící v čele kryptoměny Cardano mluvil o krátkodobých i dlouhodobých cílech tohoto projektu. Cardano mezitím úspěšně spustilo novou verzi své peněženky Deadalus, což je považováno za významný milník a prošlo nezávislým auditem.
Stablecoiny zažívají obrovský rozmach. Analytická společnost TokenAnalyst zjistila, že za posledních 12 měsíců stoupla on-chain aktivita stablecoinů až o devět set procent. Více se dozvíte zde.
Mohlo by vás zaujmout
- Čínský digitální juan, který je již v procesu testování, prý nemůže způsobit inflaci, protože je krytý fiatovou zárukou. Tvrdí to Čínská centrální banka PBoC.
- Německá centrální banka chce být lídrem Evropské unie, pokud jde o zavádění digitálního eura na trh