Zajímavá čísla o rozpoložení BTC mezi investory, další náznaky možného bullrunu nebo důvody, proč by měl každý mít alespoň část BTC. Přinášíme vám přehled TOP zpráv tohoto týdne ze světa kryptoměn.
Bitcoin
Populární speaker o kryptoměnách Brandon Quittem publikoval na Twitteru 12 důvodů, proč by si měl každý pořídit alespoň část bitcoinu. Pokud vás zajímají, dozvíte se je zde.
Poplatky za realizaci transakcí BTC se pomalu dostávají do normálu. Jak v úvodu týdne informoval BitInfoCharts průměrná cena za jednu transakci je už hluboko pod jedním dolarem, což je o více než 90% méně, než v období po květnovém halvingu.
Podle analytické společnosti Glassnode drží alespoň 0.1 BTC rekordní počet lidí. Podrobnosti se dočtete zde.
Glassnode rovněž informoval, že počet bitcoinových velryb, jak jsou označováni držitelé alespoň 1000 BTC, výrazně připomíná období, které předcházelo „útoku“ Bitcoinu na dosud rekordních 20 tisíc dolarů. Více informací zde.
Více než 11 milionů Bitcoinů je držených jako dlouhodobá investice a jen 3,5 milionu BTC se pravidelně obchoduje. Více zajímavých čísel o rozpoložení celkových zásob bitcoinu naleznete v tomto článku. Přinesla je analytická agentura Chainalysis.
John Wolpert stojící za společností Baseline Protocol tvrdí, že adopce kryptoměn je zatím velmi nízká a od masovějšího osvojení této technologie nás dělí ještě dlouhá léta. Více jsme se tématu věnovali zde.
Hranice 10 500 dolarů je podle několika analytiků pro Bitcoin mimořádně důležitá, přímo klíčová. Pokud se ji podaří překonat, může přijít k intenzivnějšímu růstu. Více se dozvíte zde.
Americký prezident Donald Trump měl už roku 2018 nařídit ministru financí USA Stevenovi Mnuchinovi, aby šel tvrdě po Bitcoine. Pokud vás zajímají podrobnosti, otevřete si tento článek.
Altcoiny
Světlo světa spatřil celkově už 18. rating kryptoměn Čínského ministerstva průmyslu a technologie (CCID). Podle nejnovějšího vydání je nadále nejlepší kryptoměna EOS a Bitcoin se neodstal ani do první desítky. Více se dozvíte zde.
Určitě vás překvapí, když vám řekneme, že nejvyhledávanější kryptoměna na Google je Bitcoin. Které kryptoměny však následují za ním? Dozvíte se to v tomto článku.
Podle průzkumu japonské burzy BitMax, který byl dělán na vzorku téměř 1500 respondentů, Japonci upřednostňují hodlování kryptoměny XRP (25%) před Ethereum (9%). XRP dokonce zaostalo za Bitcoinem (26%) jen o jedno procento.
Světové ekonomické fórum zařadilo na nový seznam 100 technologických průkopníků roku 2020 i kryptoměny MakerDAO a Chainlink. Celkově se na tento prestižní seznam vešlo 6 blockchain společností. Více se dozvíte zde.
Bývalý šéf CFTC Chris Giancarlo se vyjádřil, že kryptoměna XRP není cenný papír. Učinil tak však až v době, kdy se jeho kariéra přesunula do soukromého sektoru. Dříve bylo toto tvrzení slyšet jen v souvislosti s Bitcoinem a Ethereum. Více se dočtete v tomto článku.
Vitalik Buterin stojící v čele Ethereum tvrdí, že etheru v oběhu je výrazně méně, než se plánovalo pro toto období před 5 lety. Zatímco tehdejší odhad byl 150 milionů, v současnosti jich je jen 111,3 milionu. Buterin použil tento fakt jako argument proti tvrzením, že v čele Ethereum stojí inflační technokraté.
Měli byste vědět
- Jerome Powell stojící v čele amerického FEDu si myslí, že dolaru nehrozí výrazný růst inflace a to navzdory současným bezprecedentním krokům FEDu pokud jde o pumpování nových peněz do americké ekonomiky
- Předseda CFTC Heath Tarbert preferuje v oblasti technologií, kam zařadil i blockchain průmysl, volnější regulace. Téma jsme zpracovali tu.
- Firmy CoinShares, Ledger a Nomura spouštějí společnou platformu zaměřenou na institucionální investory