Institucionální zájem je zjevně stále silný, mnohé altcoiny si nezaslouží svou pozici, Ethereum 2.0, Beam či Cardano. Je tu tradiční nedělní souhrn TOP zpráv ze světa kryptoměn.
Bitcoin
Stačí, aby instituce vložily jedno procento svého portfolia do Bitcoinu, a ten okamžitě vystřelí na cenu 50 tisíc dolarů. Tvrdí to analytická společnost Messara. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.
Společnost Grayscale pokračuje ve výrazné akumulaci Bitcoinu. Nejnovější čísla uvádějí, že za minulý týden získala pod kontrolu téměř trojnásobek počtu Bitcoinů, které byly v té době vytěžené. Pokud by v tomto tempu pokračovala, může mít k lednu 2021 pod kontrolou více než 3 procenta všech BTC. Více se dozvíte zde.
Jim Rodgers, který patří mezi respektované investory a často je stavěn po bok Warrena Buffeta či George Sorose, tvrdí, že Bitcoin nakonec padne na nulu a to jednoduše z důvodu, že mu jeho rozmach nedovolí „ti mocní“. Více se dozvíte zde.
Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital poslal dopis významným penzijním správcovským společnostem, kterým doporučuje, aby alespoň část svého portfolia v rozmezí jednoho až 5 procent alokovaly v Bitcoinu.
Pokud by cena Bitcoinu nyní „explodovala“, zřejmě by to nebyla dobrá zpráva pro většinu lidí. Podle generálního ředitele společnosti Virgin Galactic Chamatha Palihapitiyu by to totiž zřejmě znamenalo, že by ve světě nastal určitý typ katastrofy a mnoho lidí by trpělo. Více se dozvíte zde.
Altcoiny
O staking Ethereum po očekávaném přechodu na proof-of-stake konsensus bude obrovský zájem. Naznačuje to nejen rostoucí počet peněženek s alespoň 32 ETH, které je třeba držet, aby bylo možné zapojit se do stakingu, ale i zprávy, podle nichž je až 95% etheru v oběhu prakticky okamžitě připravených zapojit se. Více se dočtete zde.
O Ethereum mezitím přicházejí zprávy, podle nichž je přechod na novou generaci Ethereum 2.0 opět o krůček blíž. Více informací se dozvíte v tomto textu.
Počet transakcí na blockchainu Ethereum se blíží rekordním hodnotám zaznamenaným v úvodu roku 2018. Zdá se však, že nejde o přirozený organický růst. Značná část současných tvoří totiž spam ze strany těžařů. O tom, čeho se snaží docílit, se dočtete zde.
Spoluzakladatel společnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 z deseti nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace si nezaslouží tuto svou pozici. Jmenoval také kryptoměny, které jsou vhodnými kandidáty na jejich nahrazení. Podrobnosti naleznete zde.
Generální ředitel Messara Ryan Selksis tvrdí, že kryptoměna Cardano se brzy zařadí mezi najkapitalizovanejší kryptoměny na trhu. Předpokládá, že ADA by se mohla v příštím roce dostat dokonce do první pětky. Více se dozvíte v tomto článku.
Ido Sadeh Man a Barry Topf ze společnosti Saga, která se specializuje na stablecoiny, konstatovali, že tyto digitální mince změní technologii financí, ale nezmění samotnou měnovou politiku států. Jejich přínos však bude zřejmý a mohl by přispět i k postupné adopci decentralizovaných měn.
Jeremy Allaire z firmy Circle, která stojí za stablecoinem USDC, tvrdí, že stablecoiny mají obrovskou budoucnost a je přesvědčen, že jejich používání se stane v budoucnosti naprostou samozřejmostí pro většinu lidí.
Kryptoprojekt Beam se chystá udělat výrazný krok k anonymnímu DeFi ekosystému. V rámci hardforku, který je plánován na konec týdne, povolí vznik důvěrných aktiv – takzvaných Beam CA tokenů, které budou v budoucnu klíčovou komponentou DeFi ekosystému na této síti. Gean Sullivan tvrdí, že jde o proces, v jehož rámci se Beam stane skutečně anonymní kryptoměnouě a zároveň anonymním ekosystémem pro decentralizované financování (DeFi).
Měli byste vědět
- Už brzy by mohla být na burze NASDAQ zalistována druhá mining firma specializující se na výrobu těžebního hardwaru – čínská společnost Ebang. Podle Samsona Mowa z Blockstream je to dobrá zpráva, protože těžební sektor potřebuje větší transparentnost
- Společnost PayPal pravděpodobně začne v dohledné době podporovat platby kryptoměnami. Naznačuje to, že hledá specialisty ze sektor kryptoměn, který má zkušenosti s develompentem bitcoinu, programovacím jazykem C ++ a asymetrickou kryptografií