Nedávno jsme informovali o kryptoměnových aktivitách v Miami. Starosta Miami Francis Suarez je velkým zastáncem Bitcoinu a včera na CoinDesk TV oznámil, že město bude stakovat velkou část své vlastní kryptoměny, MiamiCoinu, aby získalo výnosy v Bitcoinu. Pro občany Miami také činí zapojení do kryptoměn atraktivnější tím, že slíbil, že budou „prvním městem v Americe“, které poskytne výnosy z BTC vyplácené „jako dividendy přímo svým obyvatelům“.
Obyvatelé Miami dostanou Bitcoinové dividendy za registraci v digitální peněžence
Cena Bitcoinu se pohybuje kolem předešlých historických maxim poblíž $65 000, ale stále se o něm ve městě mluví. Kryptoměna způsobuje v Miami velký rozruch a starosta města se chystá udělat ji pro obyvatele velmi atraktivní, aby byli motivováni nějakou držet.
Držení Bitcoinu už teď nabízí spoustu výhod, i když po pár dnech v současnosti jeho nákup vedl ke ztrátě návratnosti investic. Nicméně podle komentářů starosty Miami Francise Suareze, jak uvedl Anthony Pompliano, by populace města s téměř půl milionem obyvatel mohla obdržet BTC jako dividendy.
Podle tweetu Pompliana bude město Miami vyplácet dividendy přímo občanům prostřednictvím digitální peněženky, do které se uživatelé musí zaregistrovat.
Wow.
The City of Miami just announced they are going to give a Bitcoin dividend to every citizen that sets up a digital wallet.
“We’re going to be the first city in America to give a bitcoin yield as a dividend directly to its residents." – @FrancisSuarez
This is incredible.
— Anthony Pompliano 🌪 (@APompliano) November 11, 2021
Pobídkou k tomu je právě výplata dividendy. Na akciovém trhu jsou dividendy pravidelnými platbami vyplácenými akcionářům společnosti z vytvořených zisků. Zatím není jasné, jak to bude konkrétně fungovat pro město Miami a vedoucí kryptoměnu podle tržní kapitalizace.
Během oznámení starosta Suarez vyjádřil své výhrady k výzvám, které tento projekt představuje. Tvrdil, že určit, kdo získá digitální peněženku, může být problém, protože si nebyl jistý, zda peněženku získají pouze ti, kteří ve městě hlasovali, nebo daňoví poplatníci a občané s ověřitelnou adresou. Samozřejmě se jedná o oprávněné obavy, pokud mají být zastaveni podvodníci, kteří by se chtěli přestěhovat do Miami jen proto, aby získali zdarma Bitcoin.
V tuto chvíli není ani známo, které burzy budou projekt podporovat, ale podle Suareze je konečným cílem projektu dostat Bitcoin do rukou co nejvíce lidí, i když doufá, že zároveň zvýší užitečnost samotného Bitcoinu.
Závod starostů začíná měnit americká města na kryptocentra – co bude dál?
Suarez je jen jedním z několika starostů měst v USA, kteří se zavázali přijmout své platy částečně nebo úplně v BTC. Miami se stalo domovem kryptoměn, podporuje každoroční letní krypto konferenci a další aktivity.
Aby toho nebylo málo, nově zvolený starosta města New York, Eric Adams, prohlásil, že své první tři výplaty přijme v Bitcoinu a plánuje přeměnit město na kryptoměnové centrum.
Starosta města Jackson v Tennessee, Scott Conger, a starostka Tampy na Floridě Jane Castorová, mají podobné nápady ohledně toho, jak udělat ze svých měst centrum, kde se Bitcoin stane normou.
Na úrovni starostů se tak šíří Bitcoinová mánie. Ve sněmovně a Senátu je také několik jeho příznivců. Za jak dlouho od tohoto okamžiku dosáhne Bitcoin státní úrovně guvernéra nebo dokonce samotného prezidenta?
Více na jihu, ale stále na stejné polokouli, prezident Salvadoru Nayib Bukele při několika příležitostech využil propady Bitcoinu k jeho nákupu. Mohl by být Biden další? Se vzrůstající popularitou Bitcoinu napříč Spojenými státy by to vlastně vůbec nebylo žádným překvapením.
Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com