Světové ekonomické fórum (WEF), které zastřešuje největší světovou konferenci, na které se setkávají významní světoví politici, regulátoři, právníci a podnikatelé z celého světa, překvapivě sdílelo video, které propaguje technologii, která souvisí s těžbou bitcoinu.
Video přímo nezmiňuje bitcoin a působí vůči kryptoměnám „opatrně“, ale poukazuje na firmu Crusoe Energy, která využívá těžbu bitcoinů při zmírňování negativního dopadu na přírodu souvisejícího s těžbou ropy.
Crusoe Energy se specializuje na zapojování svých datových center pro těžbu BTC v oblastech, kde se těží ropa a kde je vedlejším negativním efektem této činnosti produkce metanu. Ten za běžných okolností ropné těžařské společnosti spalují, čímž výrazně znečišťují ovzduší.
Díky společnosti Crusoe Energy však přebytečný plyn není nutné spalovat. Ta jej totiž využívá k produkci další energie pro těžbu Bitcoinu, čímž výrazně zmírňuje znečištění.
,,Tímto způsobem nejenže dosahujeme masivního snížení emisí z tohoto dříve promarněného zdroje energie, ale můžeme také vytvořit ultra-nízkonákladovou počítačovou infrastrukturu využitím této jinak uvízlé formy energie,” vysvětluje ve videu zakladatel firmy Chase Lochmiller.
WEF ve videu upozorňuje, že metan je jedním z nejsilnějších skleníkových plynů. Jeho zachycování a využívání pro těžbu BTC, čímž se zabraňuje jeho negativnímu dopadu na přírodu, vyzdvihl jako velkou příležitost i republikánský senátor Texasu Ted Cruz.
V současnosti je velmi složité odhadnout, kolik energie vynaložené na těžbu BTC patří do kategorie zelené. Organizace Bitcoin Mining Council, která zastupuje největší evropské a severoamerické těžaře BTC tvrdí, že jde o více než 50 %, čímž překonává v „zelenosti“ i „nejzelenější stát“ na světě Německo.
Daniel Batten, pravděpodobně nejznámější propagátor využívání nadbytečné zelené energie (kterou nelze předat jinam) k těžbě BTC si myslí, těžba Bitcoinu bude mít v budoucnu zásadní pozitivní vliv na přírodu a bitcoin bude prvním opravdu zeleným průmyslem na světě.
Zdroj: beincrypto.com, Twitter