Paolo Ardoino, technologický ředitel firem Bitfinex a Tether, během nedávného Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu prohlásil, že Tether je společností, která podporuje lidská práva.
Paolo Ardoino během ostře sledované akce v Davosu, na které se během pár dní setkaly finanční a politické špičky mnoha států, objasnil strategii firmy Tether s názvem „Plan B“, která zažívá svůj pilotní projekt v dalším švýcarském městě Lugano, které otevřelo své dveře akceptaci kryptoměn USDT a Bitcoinu (BTC).
Ardoino přitom zmínil, že nejen Bitcoin, ale i USDT, neboli stablecoin firmy Tether, se stává důležitým nástrojem „svobody“, přičemž poukázal na to, že ho přijala například barmská vláda a válkou utlačovaná ukrajinská vláda ho zase akceptuje skrze své donate adresy.
,,Tether (USDT) je jedním z nástrojů, který mohou používat země v nouzi, kde národní měna devalvuje – tam, kde lidé chtějí mít náskok před šílenou inflací,“ prohlásil CTO Tetheru, který jako příklad zmínil Turecko či Argentinu – země, kde koupěschopnost národních měn dramatický klesá. V případě turecké liry jde o více než 50% meziroční růst inflace, zatímco u argentinského pesu se inflace blíží až k 60%.
,,Bitcoin je skvělý, ale potřebuje cenovou stabilitu, dlouhodobou cenovou stabilitu… Bitcoin je skvělý na mnoho věcí, ale mnozí mu ještě nerozumí,“ poznamenal naznačující, že BTC také může fungovat jako ochrana před inflací, ale zatím je volatilnější a obtížněji pochopitelný než USDT, který je fixován k dolaru.
,,Bitcoin je pro každého. Máte lidi v chudé zemi, kteří potřebují Bitcoin jako základní finanční infrastrukturu. Na druhé straně ale máte také zemi s největším počtem bank na světě, která také potřebuje bitcoiny,“ poukázal na Švýcarsko, které se k adopci BTC staví zjevně pozitivně. Příkladem je právě město Lugano, kde se USDT a BTC staly de facto zákonným platidlem.
Zdroj:cointelegraph.com