Krypto analytická společnost The Tie, která v úvodu roku publikovala významnou studii, podle níž jsou údaje kryptoměnových burz o objemech obchodování nereálně vysoké a zfalšované, se nejnověji věnovala studii Twitteru v souvislosti s Bitcoinem a kryptoměnou Libra.
The Tie zpracovala v rámci své analýzy prý až 40% celkového počtu tweetů, které nějakým způsobem souvisely s Bitcoinem a na základě nich zjistila, že téměř 39% všech tweetů o Bitcoinu pochází z USA. Dalších 10,5% mají na svědomí Britové. Do TOP5 se vešly ještě Kanada, Turecko a Indie.
Analýza se věnovala i tomu, jakým způsobem byly kryptoměny v rámci Twitteru psané v pozitivním slova smyslu. V tomto směru dominovaly Peru, Malajsie, Indonésie, Vietnam a Itálie.
Naopak nejhorší tweety pocházely z Venezuely, kde vznikla kontroverzní národní kryptoměna Petro, kterou si vymyslel prezident Nicolás Maduro. Až 62% všech venezuelských tweetů bylo negativních a nejpravděpodobnější je, že právě z tohoto důvodu.
Pozitivně není Bitcoin vnímán ani v Mexiku, Estonsku, Brazílii či Irsku, kde jsou tweety většinou na způsob FUDU (fear, uncertainty and doubt -> strach, nejistota, pochybnosti).
Z globálního hlediska téměř 60% tweetů o Bitcoinu je pozitivních. V USA toto číslo představuje 61,5%.
The Tie se ve studii věnovala i kryptoměně Facebooku Libra. Zjistila, že přes počáteční pozitivní reakci až 54,8% tweetů bylo negativních. Nejpozitivnější byla Libra přijímána ve Velké Británii, ale tweety Francouzů a Američanů až tak pozitivní nebyly.
Hodně se na Twitteru v posledním období hovořilo i o kryptoměně Chainlink (LINK), o níž mluvili především Američané (53%), následujíc Brity, Australany, Kanaďany a Dány.
zdroj: cointelegraph.com