,,Krypto ve Spojených státech je mrtvé,” poznamenal miliardář a úspěšný VC investor Chamath Palihapitiya v podcastu All-in když se doslechl zvěsti, že největší americká kryptoměnová burza Coinbase zvažuje možnost odstěhovat se do Velké Británie, jelikož hrozí, že i vůči ní podá žalobu Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC).
,,V USA jsou kryptoměny mrtvé. Nyní mám na mysli Genslera, který dokonce hází bankovní krizi na kryptoměny. Americká státní úřady namířily své zbraně na kryptoměny,” prohlásil.
Sounds like a regulatory bottom signal to me: https://t.co/VimNUvo2sU
— Chris Burniske (@cburniske) April 24, 2023
Chamath následně sarkasticky přiznal, že určitý „podíl viny“ na tomto stavu má i samotný sektor kryptoměn.
,,V zájmu spravedlnosti vůči regulátorům, kryptoměny posunuly hranice více než kterýkoli jiný sektor začínající ekonomiky,” prohlásil a upozornil, že dobří hráči v současnosti „platí vysokou cenu” za těch “špatných“, kteří negativně ovlivnili reputaci tohoto odvětví, čímž narážel například na zbankrotovanou burzu FTX.
David Sacks, který spolumoderoval rozhovor s Chamathem, konstatoval, že snaha regulátorů a politiků zastavit kryptoměny v USA může nepřímo souviset is debatami o dedolarizaci dolaru, respektive oslabení role dolaru jako světové rezervní měny. Zaspekuloval tak na možností, že USA bojují proti kryptoměnám, aby nebyly zneužity právě k tomuto účelu.
S takovým názorem se však ne všichni ztotožňují. V kongresu se minulý týden věnovali zvlášť tématům kryptoměn a někteří řečníci naznačili, že jasné regulace pro stablecoiny a podpora stablecoinů, které jsou kryty dolary, by v konečném důsledku sílu dolaru mohly ještě posílit.
Zdroj: cointelegraph.com