Zatímco z El Salvadoru, mnoha zemí Latinské Ameriky a nejnověji i malebného ostrova Tonga přicházejí pro Bitcoin pozitivní zprávy, z Číny a nově i z USA negativní.
Pokud jde o Čínu, tématu jsme se věnovali tu, no a pokud jde o USA, FUDu, tedy šíření poplašných zpráv, tomu přispěl Dr. Darrell Duffie, profesor financí ze Stanfordské School of Business, který během veřejně dostupného online jednání podvýboru pro bankovnictví v americkém Senátu jasně řekl, že by byl nejraději, kdyby se velké státy dohodly na zákazu Bitcoinu.
,,Myslím, že nejlepší věc, kterou můžeme udělat pro USA a jiné země je spojit se a souhlasit s tím, že v žádné z našich zemí nebude Bitcoin zaměnitelný za místní měnu,“ uvedl pravděpodobně v reakci na zprávy o tom, že 6,5 milionový El Salvador se jako první stát na světě rozhodl legalizovat Bitcoin jako své zákonné platidlo.
⚠️WARNING!
"I think the best thing to do is for the U.S. and other countries to get together and agree that in none of their countries will #Bitcoin be convertible in to the local currency." ~ Dr. Darrell Duffie, during today's Senate Banking Subcommittee hearing.#crypto #btc pic.twitter.com/khCYf82D1r
— Benjamin S. (@sirbullycrypto) June 9, 2021
Možnost zákazu výměny Bitcoinu za fiatovou měnu, čili v praxi zákaz kryptoměnových směnáren, je přitom označována za jednu z nejextrémnějších možných řešení z pohledu státu, pokud začnou mít obavy z rostoucího vlivu Bitcoinu.
Na vyjádření Dr. Darrella Duffieho už mezitím reagoval PlanB, který konstatoval: ,, Poslouchejte pozorně. Toto nikdy nebylo o enviro problematice, klimatu nebo teroristech. Celé je to o zákazu svobody. „
Listen carefully: it never was about the environment, climate or terrorists.. it is about banning freedom. https://t.co/XsqtfZFBA0
— PlanB (@100trillionUSD) June 9, 2021
Do kryptoměn si během zmíněného jednání kopla i demokratická senátorka Elizaberth Warrenová. Ta vyzdvihovala možný přínos federální kryptoměny (digitalizované verze dolaru), která by mohla z trhu vytlačit potenciálně rizikové kryptoměny vznikající v soukromém sektoru (zřejmě tím narážela na Facebook a jeho projekt Diem).
Pokud však jde o Bitcoin, narážela poznámkami týkající se placení výkupného v rámci ransomware útoků, a jeho konvenční těžby. ,,Kryptoměny vytvořily příležitost pro podvádění investorů, pomoc zločincům a pro zhoršení klimatu. Hrozby, které kryptoměny představují ukazují, že kongresové a regulační orgány se nemohou dále skrývat v naději, že kryptoměny zmizí. To se nestane. Je čas čelit těmto problémům přímým způsobem.“
Pokud jde o enviroproblematiku, tak také šokujícně uvedla, že jednou z nejjednodušších věcí, které mohou udělat pro planetu, je zakázat kryptoměny, které planetě škodí spotřebou energie rovné spotřebě některých států.
Anthony Pompliano na to trefně reagoval tweetem, v němž naznačil, že v tom případě se mohou zakázat i vánoční osvětlení. Ty totiž škodí planetě minimálně stejně.
According to this logic, we should cancel Christmas because the electricity consumption of Christmas lights in the US eats up more energy than entire countries! https://t.co/UnJwpqwPXD
— Anthony Pompliano 🌪 (@APompliano) June 9, 2021
Zdroje: Twitter, cointelegraph.com