Velká Británie se chce stát globálním centrem technologie kryptoměnových aktiv – tvrdí to ministr financí Spojeného království Rishi Sunak.
,,Mojí ambicí je udělat ze Spojeného království globální centrum pro technologii kryptoaktiv a opatření, která jsme dnes načrtli, pomohou zajistit, aby firmy mohly investovat, inovovat a rozšiřovat se v této zemi,“ uvedl Sunak během jeho pondělního prohlášení.
Podle informací portálu DeCrypt tyto kroky zahrnují regulaci stablecoinů, které se následně mohou stát v UK uznávaným způsobem platidla. Mezi další opatření patří spolupráce vlády s Královskou mincovnou, která dostala za úkol vydat oficiální vládní NFT mince. Dočkat bychom se jich mohli pravděpodobně už v létě 2022.
JUST IN: UK's Finance Minister says he's taking steps to position the UK as a global crypto tech hub pic.twitter.com/ASlA3l6XBp
— Blockworks (@Blockworks_) April 4, 2022
Britská vláda plánuje také vytvořit novou legislativu, která pomůže firmám inovovat v odvětví kryptoměn. ,,Chceme vidět podniky zítřka, které budou vytvářet pracovní místa přímo tady ve Spojeném království. Pomocí efektivní regulace jim můžeme poskytnout důvěru, kterou potřebují k dlouhodobému myšlení a investování,“ uvedl Sunak, který těmito slovy dozajista motivoval mnohé na kryptoměny zaměřené firmy zvážit, zda pro ně nebude zrovna Velká Británie zajímavým novým domovem (zvláště vzhledem k současnému postoji EU k dané problematice).
https://twitter.com/cz_binance/status/1511055731893714944
,,Uznáním potenciálu této technologie (kryptoměn) a její regulací může vláda zajistit finanční stabilitu a vysoké regulační standardy, aby se tyto nové technologie mohly využívat spolehlivě a bezpečně,“ píše se v tiskové zprávě britské vlády, která také oznámila, že má v úmyslu blíže prozkoumat blockchainovou technologii a její využití na širších britských finančních trzích. ,,Potenciálně může pomoci dosáhnout vyšší efektivity, transparentnosti a odolnosti,“ doplňuje.
Shrnutí
Vypadá to tak, že Velká Británie se pokusí připravit flexibilní regulační rámec, který motivuje kryptoměnové společnosti podnikat v této zemi a ne naopak, což se jeví, že má Velká Británie výrazně odlišný přístup, než v současnosti zaujala Evropská unie. V Evropském parlamentu totiž přešla do dalšího čtení legislativa, která (pokud by neprošla dodatečnými úpravami) by výrazně omezila soukromí kryptoměnových transakcí a tím pádem by pravděpodobně mnoho investorů vyhnala „za hranice“ unie.
Zdroj:decrypt.co