Předpoklad, že kryptoměny jsou jen pod vaší kontrolou a vlády na ně nemají žádný dopad, není podle Morgana Housela ze společnosti Collaborative Fund zcela správný.
,,Samozřejmě, že se mohou (dotknout vašich kryptoměn),“ uvedl zaznamenávajíc příklad před téměř 100 let, kdy americký prezident Franklin D. Roosevelt nařídil, aby američtí občané vrátili zlato, které vlastnili a dali si ho povinně vyměnit za hotovost. V konečném důsledku tak byli okradeni o obrovské bohatství, protože dokud hodnota zlata postupně lety rostla, hodnota dolarů, které za zlato dostali formou nucené výměny, od toho období výrazně oslabila.
Video na túto tému:
Kryptoměnám se může stát totéž, protože vlády mají stále lepší představu o tom, jaké kryptoměny vlastníte. Většina lidí je totiž kupuje na burzách, které dnes vyžadují doklady totožnosti (KYC). A Bitcoin je dostatečně transparentní na to, aby se daly sledovat jeho transakce. ,,Pokud vláda zítra vydá nařízení, které říká: Pokud vlastníte kryptoměny, dostanete se do vazby, samozřejmě, že by to mělo vliv na jejich cenu,“ poukázal na další hrozbu pro investory do digitálních aktiv.
Housel vedle toho na druhou stranu zdůraznil, že oba scénáře, ať už by šlo o napodobení scénáře před 100 let, při kterém by tentokrát měli lidé odevzdat kryptoměny do rukou vlády výměnou za dolary, nebo by byly kryptoměny de facto zakázané, jsou hypotetické, ale ne absolutně nereálné.
,,Vlády mají své pouta a své zbraně. Mohou si s nimi dělat co chtějí,” upozornil. Housel zároveň ale zdůraznil, že není proti kryptoměnám. ,,Jsou fascinující. Něco co v roce 2010 vypadalo jako zjevná bublina přešlo k něčemu, co je mainstreamové.“
zdroj: cointelegraph.com