Jenny Johnsonová, prezidentka a generální ředitelka společnosti Franklin Templeton, se 27. výroční konference Milken Institute Global Conference v Kalifornii zúčastnila rozhovoru s Davidem Westlandem. Během něj znovu vyjádřila svou podporu technologie blockchain, mluvila o tokenizaci aktiv a generativní umělé inteligenci (AI).
Tokenizace přináší řadu výhod
„Především jsem velká fanynka blockchainu a této technologie,“ odpověděla Johnsonová na otázku, jak společnost Franklin Templeton těží z tokenizace. Franklin Templeton je finanční správcovská společnost, která spravuje aktiva ve výši přibližně 1,6 bilionu USD.
Johnsonová popsala situaci, kdy společnost provedla experiment, při kterém zpracovávala účetní záznamy pomocí tradičních metod a blockchainu po dobu šesti až osmi měsíců. Výsledky byly podle ní velmi pozitivní a potvrdily, že takové zpracovávání dat je mnohem méně nákladné.
„Je to velmi efektivní technologie a myslíme si, že otevře spoustu nových investičních příležitostí. A upřímně, nakonec si myslím, že ETF a vzájemné fondy budou všechny na blockchainu,“ dodala.
Johnsonová dále poukázala na to, že finanční instituce a zúčastněné strany musí neustále ověřovat údaje se třetími stranami. „V případě blockchainu však existuje jen jediný zdroj pravdy,“ uvedla.
Úspory peněz a času mohou dále podle Johnsonové vést k několika diverzifikovaným investičním příležitostem. Uvedla příklad světoznámé zpěvačky Rihanny, která vydala sérii 300 nezaměnitelných tokenů (NFT), které jejich majitelům poskytly malé procento autorských honorářů za jednu z jejích písní prostřednictvím smart kontraktu.
Varování pro umělou inteligencí
Rozhovor se následně posunul ke generativní umělé inteligenci (AI). Johnsonová uznala užitečnost těchto systémů, avšak přirovnala ji k dítěti, které dostane jedničku z angličtiny a pětku z matematiky.
Johnsonová poznamenala, že Franklin Templeton nedávno spolupracoval se společností Microsoft na vytvoření AI asistenta na prodej. Zároveň dodala, že existuje řada investičních příležitostí v tomto odvětví.
Johnsonová také vyzdvihla potenciál pro umělou inteligencí poháněné překladatelské služby, které by mohly překlenout jazykové bariéry ve financích.
Zdroj: cointelegraph.com