Google Trends je výborný nástroj, pokud chcete zjistit, jaký je aktuální zájem o vyhledávání daného slova na Google. Pokud například zadáte výraz „Bitcoin“ zjistíte, kdy byl zájem o Bitcoin nejvýraznější, kdy nejnižší a jaký je aktuální stav.
Zhruba 20 dní od halvingu, který snížil odměnu pro těžaře Bitcoinu o polovinu z 12.BTC na 6.25 BTC za jeden vytěžený blok, můžeme konstatovat, že vyhledávání slova Bitcoin se od tohoto momentu poměrně výrazně snížilo.
Na grafu, který vyjadřuje celosvětový zájem o vyhledávání Bitcoinu za posledních 12 měsíců, je aktuálně Bitcoin na hodnotě 49 ze 100. Na maximálních 100 bodech byl v období mezi 23. až 29.6.2019, tedy v době, kdy se jeho cena šplhala raketově rychlým tempem až nad 12 tisíc dolarů. V období před květnovým halvingem byl zájem na 80 bodech, čili po halvingu zájem opadl téměř o polovinu.
Při pohledu na graf, který vyjadřuje zájem v celé historii vyhledávání slova „Bitcoin“, je nejznámější kryptoměna aktuálně jen na 20 bodech ze 100. Největší zájem (100) byl pochopitelně v prosinci 2017, kdy Bitcoin dosáhl dosavadní rekordní ceny 20 tisíc dolarů.
Na druhou stranu je třeba upozornit, že současný zájem o Biticoin je vyšší, než před vrcholem bullrunu v roce 2017 (srpen – prosinec 2017), což naznačuje, že obecný zájem o kryptoměny je o něco vyšší, než byl před posledním prudkým růstem jejich cen. To lze vnímat pozitivně, protože pokud přijde další výrazný bullrun, dá se předpokládat, že i zájem o vyhledávání Bitcoinu vytvoří nové rekordy. A to by se zřejmě promítlo i do dalšího růstu jeho ceny.
Snad nejlépe vyjadřuje rostoucí zájem o Bitcoin vyhledávání slovního spojení „Bitcoin halving“. Ještě nedávno platil rekord z roku 2016, ale krátce před halvingem v roce 2020 stouplo vyhledávání tak výrazně, že na aktuálním grafu je vyhledávání „Bitcoin halving“ z roku 2016 už jen těžko viditelné.
Podobně jako se tedy několikanásobně zvýšilo tempo vyhledávání „Bitcoin halving“ se může při dalším bullrunu zvýšit i vyhledávání samotného Bitcoinu.